לייזר פרקציונלי

CO2RE לייזר פרקציונלי

אור על העור

הטיפול החדשני ביותר לטיפול בנזקי הזמן והשמש הוא לייזר פרקציונלי CO2RE. רופאי העור מבטיחים תוצאות ארוכות טווח גם לאחר טיפול אחד בלבד.

מכשירי לייזר פרקציונליים CO2RE לחידוש העור נקראים כך מכיוון שהם מטפלים בשברירי עור – חלקיקים קטנים משטח פני העור. הם עדינים יותר מטיפולי הלייזר המסורתיים, משפרים את תוצאות הטיפול ובמקביל מצמצמים את הסיכונים ואת זמן ההתאוששות. מערכת הלייזר CO2RE היא מגוונת, ובעלת מספר הגדרות העונות על צרכים מסוגים שונים.

במהלך הטיפול במכשיר לייזר פרקציונלי נפלטים "פולסים" מהירים של אור אל נקודות זעירות על העור. האנרגיה המצויה בהם יוצרת תעלות זעירות בשכבת הרקמה העליונה, כשבמקום שבו האנרגיה באה במגע עם האפידרמיס הרקמה מתאדה מייד. אנרגיית הלייזר התרמית מגיעה גם לדרמיס, השכבה העמוקה יותר של העור, שבה מתחממים תאי פיברובלסט מתחדשים וקולגן קיים. חימום זה מביא להידוק מהיר של שכבת הקולגן הטבעית ולייצור מתמשך של קולגן חדש ובריא.

המכשיר מאפשר מגוון רחב של טיפולים קוסמטיים, ומשיג תוצאות משמעותיות מבלי לאדות לחלוטין את כל שכבת העור העליונה. טיפול אחד בלבד יוצר שיפור דרמטי במראה העור ויוצר תהליך מתמשך של התחדשות הרקמות, כך שלאחר מספר חודשים העור נראה אפילו חלק יותר, בהיר יותר והדוק יותר.

טיפול ב־CO2RE מחדש את שכבותיו הרבות של העור. התוצאות מתרחשות ומשתפרות ככל שהקולגן מחודש עם חלבון חדש וחזק. ההשפעות הסופיות עשויות להיות ניכרות לאחר חצי שנה עד תשעה חודשים ולהימשך חודשים או שנים רבות.

למי מתאים הטיפול, ולמי לא

טיפול באמצעות לייזר פרקציונלי מספק תוצאות מצוינות עבור מבוגרים בכל הגילאים. רוב המטופלים הם בני שלושים ומעלה המעוניינים לטפל בסימני ההזדקנות ובנזקי שמש. בין מגוון הבעיות העוריות שהלייזר הפרקציונלי מטפל בהן:

  • נזק עורי כתוצאה מחשיפה לאור אולטרה-סגול
  • נמשים ובהרות שמש
  • קמטים
  • מרקם לא אחיד של העור
  • גוון עור עמום
  • היפר־פיגמנטציה
  • עור דליל עקב אובדן קולגן
  • רפיון רקמות עקב חוסר באלסטין

ניתן לבצע טיפול CO2RE על הפנים, הצוואר והחזה והידיים. חשוב לציין כי הטיפול אינו מומלץ לבעלי עור כהה, מכיוון שלאחר הטיפול נוצרת תגובה טבעית של העור הכוללת היפר־פיגמנטציה, העלולה לגרום להופעת כתמים על העור. הטיפול אינו מומלץ גם לנשים בהיריון או לאנשים הסובלים מאקנה ונוטלים רואקוטן. שוחחו עם הרופא המטפל בכם על ההיסטוריה הבריאותית שלכם ועל השפעתה האפשרית על תוצאות הטיפול.

קצר וקולע

טיפול לייזר פרקציונלי אורך בדרך כלל כשעה, ולפעמים כולל הרדמה מקומית באמצעות מאלחש. ניתן לקבל גם חומר הרגעה קל. לתרופות המאלחשות לוקח כ־30 דקות להשפיע בצורה מלאה, והטיפול עצמו אורך מספר דקות בלבד. המכשיר הקטן נע קרוב לעור ולא בא במגע עימו, ונקודות האור בוקעות ממנו בצורה הנראית כמו רשת. הנקודות יוצרות אלפי פגיעות זעירות על פני השטח והמטופלים עשויים לחוש בדרגות חום שונות לאורך התהליך. התעלות הזעירות בעור נוצרות על ידי חום המתפזר לשכבות עמוקות יותר של הרקמות.

לאחר הטיפול, התחושה הנפוצה ביותר היא של כוויות שמש חזקות. העור ייעשה אדום ואולי נפוח מעט. תופעות לוואי אלה יכולות להימשך בין 12 ל־48 שעות. רוב המטופלים שבים לביתם למנוחה ולהתאוששות. ייתכן שיהיה צורך במשככי כאבים בהתאם לעומק טיפול הלייזר ואולי טיפול אנטיביוטי קצר כדי למזער את הסיכון לזיהום. ניתן לצפות להתקלפות של עור מת מן האזור שטופל, תהליך פילינג טבעי שעשוי להימשך קצת יותר משבוע, במהלכו מומלץ להישאר בבית ובאזורים מוצלים. אין להתאפר במשך שבעה ימים לפחות, ויש להקפיד על הוראות הטיפול. יש לחזור לרופא להערכה תוך מספר ימים, כדי לוודא שהעור מחלים והתהליך מתקדם כצפוי.

בשלושת החודשים הבאים העור עשוי להיראות מעט ורוד ולהיות רגיש למגע. מומלץ להשתמש בקרם לחות ובקרם הגנה בקביעות. 

תוכלו להבחין בהבדל גם לאחר טיפול אחד בלבד. בימים שלאחריו עורכם ייראה רך וחלק יותר בהדרגה, וייראה שיפור במצבם של כתמי גיל ומרקמים לא אחידים של העור. העמידות של תוצאות הטיפול מתקרבת לזו שניתן להשיג באמצעות הליכים כירורגיים. העור ימשיך להתיישן ולהיפגע מנזקי הזמן והשמש, אך הקפדה על הגנה טובה וטיפול יומיומי נכון עשויים לשמר את התוצאות.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​